Реєстрація ФОП

Порядок реєстрації ФОП

Починаючи підприємницьку діяльність, передусім необхідно замислитись про вибір організаційно-правової форми ведення бізнесу. Найпростішим варіантом є реєстрація ФОП – фізичної особи – підприємця.

Реєстрація ФОП має кілька важливих етапів:

– Вибір системи оподаткування та виду діяльності згідно з КВЕД. Насамперед необхідно визначити види діяльності за КВЕД, якими ви займатиметеся в майбутньому. Ви можете ознайомитись з інформацією про КВЕДи, а також обрати потрібні на сайті.

– Наступним кроком є ​​вибір системи оподаткування для себе. Підприємці у своїй діяльності можуть використовувати дві системи оподаткування – загальну та спрощену. Причому на спрощеній системі можуть застосовувати три групи (1–3).

– Подання документів державному реєстратору → отримання витягу з Єдиного державного реєстру. Для реєстрації фізособа може звернутися із заявою до суб’єкта державної реєстрації або нотаріуса. Реєстрацію фізичних осіб – підприємців уповноважено здійснювати органи державної влади та органи місцевого самоврядування через ЦНАПи, виконавчі органи, а також нотаріуси.

Також можливий варіант реєстрації електронним шляхом, у тому числі за допомогою застосунку «Дія», що значно спрощує відкриття підприємства. Так, зареєструвати ФОП не виходячи з дому можна через Єдиний портал державних послуг “Дія” за посиланням, витративши на всю процедуру не більше 30 хвилин.

Необхідні для реєстрації документи

Якщо ви вирішили зареєструвати своє підприємство в організаційно-правовій формі фізичної особи – підприємця, вам знадобляться такі документи:

– заява про державну реєстрацію фізичної особи підприємцем (форма 10, затверджена наказом Міністерства юстиції України від 18.11.2016 р. № 3268/5);

– заяву про обрання фізичною особою спрощеної системи оподаткування, форму якої затверджено наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 р. № 1675, та/або реєстраційну заяву про добровільну реєстрацію у якості платника податку на додану вартість, форму № 1-ПДВ якої затверджено наказом Мінфіну 14.11.2014 р. № 1130, – за бажанням заявника.

Порядок реєстрації ФОП

Якщо майбутній підприємець представляє реєстраційні документи державному реєстратору особисто, він повинен пред’явити документ, який відповідно до закону засвідчує особу (копію та оригінал паспорта громадянина України). Також слід взяти оригінал та копію документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (копія та оригінал ідентифікаційного коду).

Для здійснення підприємницької діяльності зареєстрованому підприємцю необхідно стати на облік:

– до органу ДФС – як платник податків та зборів;

– до Пенсійного фонду – як платник ЄСВ;

– до органу статистики.

Взяття на облік не вимагає від підприємця значних зусиль, адже цей процес відбувається автоматично без участі підприємця. Після отримання інформації від органів ДФС, Пенсійного фонду та статистики про взяття підприємця на облік державний реєстратор формує витяг з Єдиного державного реєстру.

+38 097 215 66 70