Відкрити Офшорний рахунок

Що таке офшорний рахунок?

Офшорний рахунок — це банківський рахунок фізичної особи або компанії, відкритий у фінансовій установі, що розташована не в країні місцезнаходження фізичної особи / країні реєстрації компанії, а в низькоподатковій чи безподатковій юрисдикції.

Не варто плутати поняття «офшорний рахунок» і «офшор» у контексті компанії. Офшорний рахунок — це банківський рахунок, а офшор — це компанія, що зареєстрована в низькоподатковій чи безподатковій юрисдикції.

Для якої діяльності потрібен офшорний рахунок?

За відкриття офшорного рахунку люди радше орієнтуються не на вид своєї діяльності, а на загальні особисті/корпоративні інтереси.

Вважається, що відкриття офшорного рахунку — це спосіб захистити особисті активи чи активи компанії, а також спростити співробітництво з контрагентами і співробітниками (за наявності останніх). Та є й інший бік медалі — у контексті світового тренду боротьби за легалізацію грошових коштів, отриманих незаконним способом, банки інших (неофшорних) юрисдикцій все складніше проводять транзакції через офшорні рахунки. Тому завжди є ризик, що якось отримати гроші на такий рахунок можна буде, а от вивести їх і отримати десь там, де ними можна вільно розпоряджатися, буде дуже проблематично. Навряд чи комусь потрібні гроші в Панамі чи на островах, чиє місцезнаходження і назва нікому не відомі.

Тому перед тим як відкрити офшорний рахунок на фізичну особу чи відкрити рахунок офшорної компанії, варто проаналізувати наявну потребу в існуванні чи використанні такого рахунку. Якщо така необхідність існує, незважаючи на всі ризики, — варто відкрити офшорний рахунок.

У чому відмінність офшорного рахунку від інших типів рахунків?

Базово офшорний рахунок — це такий самий банківський рахунок, як і інші рахунки в банківських установах. Проте головна відмінність полягає саме в тому, де відкрити офшорний рахунок.

Найперше слід розрізняти іноземний рахунок і офшорний рахунок. Іноземний рахунок — це банківський рахунок фізичної особи / компанії, що відкритий у іноземній юрисдикції. Офшорний рахунок — це банківський рахунок фізичної особи / компанії, відкритий у низькоподатковій чи безподатковій іноземній юрисдикції — офшорі.

Саме фактор юрисдикції банківської установи, де відкрито рахунок, визначає те, офшорним є такий банківський рахунок чи ні.

Юристи ВігоЛекс будуть раді допомогти вам з вашим запитом і проконсультувати з питань щодо того, де краще відкрити офшорний рахунок, скільки коштує відкрити офшорний рахунок, нюансів такої процедури відкриття рахунку тощо.

Де краще відкрити офшорний рахунок?

Відповідь на питання про те, де краще відкрити офшорний рахунок, слід давати лише після аналізу всіх цілей, яких ви бажаєте досягти шляхом відкриття такого рахунку.

Наприклад, у окремих випадках за бажання відкрити офшорний рахунок Україна як юрисдикція для відкриття рахунку також підійде: законодавство дозволяє сплачувати 5% від доходу за дотримання низки вимог. У розрізі світової практики це ознака низькоподаткової юрисдикції. Такий рахунок не буде в повному сенсі вважатися офшорним (оскільки Україна не відноситься до офшорних юрисдикцій з погляду міжнародного права), проте ваш запит може насправді й не вимагати відкриття рахунку в офшорній юрисдикції.

Якщо ж вам справді необхідно відкрити рахунок у офшорній юрисдикції, треба уважно підійти до вибору банку, де буде відкриватися рахунок. Прикладом фінансових установ для відкриття офшорного рахунку є наступні:

  • ABC Banking Corporation;
  • Commerzbank;
  • CIM Banque;
  • Wize;
  • Revolut;
  • Hermes Bank;

Досвід команди Віголекс свідчить, що перед тим, як відкрити офшорний рахунок для особистих цілей чи відкрити рахунок офшорної компанії, завжди рекомендовано проконсультуватися зі спеціалістами, зокрема — з питання вибору банку, що найкраще підходить для вашої ситуації.

Фахівці допоможуть вам зрозуміти необхідність відкриття такого рахунку у вашій ситуації та розробити оптимальний алгоритм дій за відкриття рахунку, а їхній досвід дозволить уникнути помилок, яких можна припуститися під час відкриття рахунку.

Також не варто забувати про важливий аспект відкриття такого рахунку — скільки коштує відкрити офшорний рахунок? Команда Віголекс готова проконсультувати вас із цього питання і дібрати оптимальний для вас варіант

Які стандартні документи потрібні для відкриття офшорного рахунку?

Документи, що вимагаються банками під час відкриття офшорного рахунку, різняться залежно від того, відкривається такий рахунок для фізичної особи чи для компанії. Крім того, перелік необхідних документів може залежати від юрисдикції/банку, де ви будете відкривати рахунок.

За відкриття офшорного рахунку для фізичної особи до банку зазвичай подаються наступні документи:

  • паспорт;
  • документ, що підтверджує ваше місце проживання (оплата комунальних рахунків тощо);
  • заява до банку;
  • в окремих випадках банк може вимагати документи, що підтверджують легальність походження коштів (податкова декларація, договір купівлі-продажу тощо).

За відкриття офшорного рахунку для компанії банки зазвичай вимагають надати наступні документи:

  • паспорти власників і директорів компанії;
  • документи, що підтверджують місце проживання директорів і власників (оплата комунальних рахунків тощо);
  • заява до банку;
  • статутні документи компанії;
  • сертифікати благонадійності;
  • додаткові документи за запитом.

Просто і швидко відкрити рахунок з ВігоЛекс

Фахівці команди ВигоЛекс мають великий досвід супроводу процесу відкриття офшорних банківських рахунків для клієнтів компанії та їхнього бізнесу в різних юрисдикціях.

Наявна експертиза дозволяє нам надавати послуги якісно, в обумовлені строки і з найменшим можливим рівнем залучення клієнта до юридичної частини процесу відкриття рахунку.

Команда ВігоЛекс допоможе вам відкрити офшорний рахунок незалежно від того, Україна є місцем реєстрації вашої компанії чи інші країни.

offshore accounts 1920x1080 1

Получить консультацию

    +38 097 215 66 70