Відкриття розрахункових рахунків в українських банках

Відкриття рахунку у банку, на перший погляд, – досить нескладне завдання. Банки намагаються спростити процеси реєстрації рахунків, вводять нові онлайн-послуги та завжди йдуть назустріч потенційним клієнтам. Цифрові технології та черги біля каси – речі несумісні для підприємців, що працюють у сфері ІТ.

Відкриття корпоративного рахунку передбачає подачу додаткової документації і проходження процедури KYC (know your client). Супровід юристами ВігоЛекс заощадить вам час і спростить проходження комплаенса.

І коли виникає питання, як правильно оформити документи для відкриття рахунка, який банк вибрати, як оцінити ризики фінансових установ – необхідна професійна консультація, яку може надати команда юристів ВігоЛекс.

Ведення та обслуговування рахунка у банку, виконання розрахунків, контроль за рухом коштів, надання податкових звітностей або отримання довідок за експортно-імпортними операціями вимагають знання законодавства України, особливо податкового, а при проведенні операцій з іноземними партнерами – міжнародного фінансового права.

Звичайно, банки впроваджують цифрові технології у надання послуг, але за легкістю відкриття або закриття рахунка у банку ховаються складніші проблеми. Наприклад, через банківське законодавство та керівництво банківського регулятора, що постійно змінюються, фізособам-підприємцям та юридичним особам стало складніше відкрити рахунок у банку, тому що самі банкіри не завжди розуміють новітні процедури і намагаються «перестрахуватися». Навіть зібравши повний пакет документів, підприємець може отримати відмову у відкритті банківського рахунка, наприклад, через податкову заборгованість. А за наявності відомостей у служби фінансового моніторингу, про те, що заявник був бюджетним боржником, його можуть включити у «чорний список» назавжди. Якщо у ФОПа є непогашені кредити або податкові борги, йому також можуть відмовити у відкритті рахунка. Ще більше проблем виникає, коли потенційний клієнт банку – публічна особа (РЕР) або особа, що з нею пов’язана.

Попередній розгляд юристами документів, необхідних для проходження фінмоніторингу, вбереже вас від відмов з боку банку і заощадить час відкриття рахунку.

Команда ВігоЛекс допоможе:

  • підготувати необхідний пакет документів для відкриття рахунка або надати консультацію при самостійному відкритті клієнтом;
  • відновити заблокований рахунок, представити інтереси клієнта у банках, які знаходяться у процесі ліквідації або де введена тимчасова адміністрація;
  • провести операції з підтвердження походження коштів, ведення бухгалтерського обліку та складання податкової звітності;
  • пройти комплаєнс-перевірку (KYC, AML) під час відкриття банківських рахунків та підключення до міжнародних платіжних систем.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70