ENRUUA

Договори купівлі-продажу нерухомості

Договір купівлі-продажу — це найрозповсюдженіший варіант договорів у сфері угод з нерухомістю. Він може стосуватися як придбання житла або земельної ділянки, так і купівлі великого виробничого об’єкта або майнового комплексу.

Істотні умови договору купівлі-продажу нерухомості — це предмет, ціна і строк договору. Крім того, документ завжди засвідчують нотаріально. Без дотримання цих умов він буде визнаний недійсним

Договір купівлі-продажу нерухомості не повинен обмежуватися істотними умовами, які визначає законодавство. ВігоЛекс рекомендує додатково включати в нього такі умови:

 • порядок і строки прийому-передання об’єкта нерухомості;
 • процедуру проведення перевірки об’єкта на наявність пошкоджень, недоліків тощо; порядок складання протоколу такої перевірки і т.д.;
 • порядок оплати за договором: у форматі попередньої оплати, у момент підписання протоколу перевірки нерухомості тощо;
 • гарантії продавця: що він/вона має право підписувати договір, що він/вона підтверджує відсутність обтяжень, відкритих судових проваджень, претензій третіх осіб і т.д. стосовно цього об’єкта нерухомості тощо;
 • умови про відповідальність сторін. Договір купівлі-продажу має передбачати, за які дії сторона несе відповідальність і яку конкретно: виплата другій стороні штрафу, розірвання договору і т.д.
 • порядок і умови розірвання договору. Важливо передбачити, що ви маєте право у найкоротший строк розірвати договір із поверненням заплачених вам або вами коштів за певних обставин: наприклад, якщо продавець приховав факт арешту, що був накладений на об’єкт нерухомості, або якщо покупець приховав факт, що він не має права підписувати договір.

Крім того, «третьою» стороною угоди часто є рієлтор. Його роль можна не регламентувати на рівні договору купівлі-продажу нерухомості, оскільки відносини між ним і клієнтом (стороною договору) має регулювати окремий договір про надання послуг. Виняток — ситуації, коли рієлтор є представником однієї зі сторін і сам підписує договір купівлі-продажу. Тоді в рієлтора має бути довіреність від клієнта, а в самому договорі треба вказати, що рієлтор діє в якості представника і від імені відповідної сторони.

Команда ВігоЛекс буде рада надати вам послуги з підготовки договору купівлі-продажу нерухомості і/або його юридичного супроводу і представлення ваших інтересів у межах угоди.

Договори купівлі-продажу нерухомості

Отримати консультацію

  Даю згоду на обробку моїх персональних данних

   ADDRESS

   63739 street lorem ipsum City, Country

   PHONE

   +12 (0) 345 678 9

   EMAIL

   [email protected]