screenshot 3

Геннадій Чебанов

Юрист

02.07.2021

 

Відкриття рахунку в іноземному банку — все популярніша практика серед громадян України. Всі люблять працювати через платіжні системи, за допомогою яких досить складно приймати кошти на українські рахунки. Один з варіантів вирішення проблеми — рахунок в іноземному банку.

Юридична компанія ВігоЛекс розповість про основні нюанси, що пов’язані з процедурою відкриття рахунку в іноземному банку для громадянина України.

Навіщо відкривати рахунок в іноземному банку?

Причин, з яких фізичній особі може знадобитися відкрити рахунок в іноземному банку, багато. Найрозповсюдженіші з них:

 • громадянин України працює на сезонній чи постійній основі за кордоном і отримує заробітну плату від іноземної компанії;
 • часті подорожі;
 • громадянин України бажає зберігати всі або частину своїх заощаджень в іноземному банку;
 • навчання за кордоном;
 • фрилансер у сфері ІТ працює з багатьма замовниками з-за кордону і стикається з проблемою отримання оплати на рахунок в українському банку.

Зазначені причини — лише найбільш розповсюджені, проте їх достатньо, щоб зрозуміти: необхідність відкрити рахунок в іноземному банку — цілком реальна.

Яка процедура відкриття рахунку?

Нюанси залежать від конкретного банку, бо кожен з них має внутрішні процедури і вимоги до відкриття рахунків для іноземців.

Досвід юридичної компанії ВігоЛекс свідчить, що майже будь-який банк вимагатиме в реєстранта наступні документи:

 • паспорт громадянина України;
 • декларацію про майновий стан і доходи з позначкою або довідкою з Державної податкової служби про отримані доходи і сплачені податки;
 • інформацію про візу;
 • дані про поточне працевлаштування, досвід роботи і рівень заробітної плати.

Варто пам’ятати, що всю документацію, яку вимагатиме банк, потрібно перекласти англійською мовою або, на вимогу банку, мовою країни розташування банку (наприклад, французькою).

Спосіб відкриття також може відрізнятися: деякі банки вимагають особистої присутності власника, щоб відкрити рахунок, а в деяких (зазвичай це необанки) дозволено відкривати рахунок дистанційно в режимі онлайн. Ще один можливий варіант відкриття рахунку — з допомогою фірми-посередника.

Як ми вже зазначали, все залежить від конкретного банку, який ви оберете.

Чи є якісь обмеження?

Насамперед варто пам’ятати про е-ліміт. Це електронний ліміт операцій громадянина України, в межах якого Національний банк України дозволяє відправляти перекази на іноземні рахунки для:

 • здійснення інвестицій за кордон;
 • розміщення коштів на власних іноземних рахунках;
 • переказу коштів за договором страхування життя;
 • надання позики нерезидентам.

Сьогодні е-ліміт для громадян України складає 200 тисяч євро на рік. Проте під час надання коментарю щодо підвищення розміру е-ліміту (до 2021 року його розмір складав лише 100 тисяч євро) заступник голови Національного банку України зазначив, що один з пріоритетів Нацбанку в контексті програми валютної лібералізації — це повне зняття е-ліміту на здійснення фізичними особами інвестицій за кордон.

Тому в недалекому майбутньому можливе скасування е-ліміту, що може зробити відкриття рахунків у іноземних банках популярнішим серед громадян України.

Крім того, іноземні банки за умови відкриття рахунків нерезидентами мають додаткові вимоги до певної категорії осіб, серед яких публічні особи, політики або особи, які бажають відкрити рахунок для інвестування значної суми грошових коштів.

У такому разі банк, найімовірніше, буде вимагати додаткові документи, щоб підтвердити законність походження коштів, факт сплати податків, прорахувати свої репутаційні ризики тощо.

В якій країні варто відкривати рахунок?

Універсальної відповіді на це питання немає: все залежить від фактичних обставин. Наприклад, якщо ви фрилансер, який працює на одного чи декількох замовників з конкретної країни, то слушним буде відкрити рахунок в цій країні. Якщо ж ваша мета — захистити свій капітал, то, найімовірніше, ви будете поглядати в бік Швейцарії.

heththt

Серед найпопулярніших іноземних держав, де громадяни України відкривають банківські рахунки, — Кіпр, Польща, Австрія, Іспанія та Чехія.

Юридична компанія ВігоЛекс буде рада допомогти вам з відкриттям рахунку в іноземному банку і захистом вашого капіталу.