Юридичний аудит договорів

Укладення угод із нерухомістю оформлюють підписанням договору. Іноді в основу угоди лягає ваш шаблон договору, що був розроблений і погоджений вашими юристами і який ви знаєте до останньої літери і коми. Але часто контрагент наполягає на використанні саме свого шаблону договору, особливо якщо він виступає у ролі продавця або орендодавця.

Юридичний аудит передбачає правовий аналіз умов договору і ризиків, що пов’язані з його укладенням, створення переліку рекомендованих змін і подальше їх погодження з контрагентом

Юридичний аудит договорів — це найважливіша частина угоди з нерухомістю, оскільки не всі контрагенти — люди добросовісні і включають до договору ті умови, про які ви домовлялися усно. Якщо ви підписали договір на певних умовах, то навіть той факт, що усно ви обговорювали і погоджували з контрагентом інші умови, не звільнить вас від відповідальності за недотримання підписаного документу.

Поради ВігоЛекс щодо підписання договорів, які пов’язані з нерухомістю:

 • не підписуйте договори, де лишаються порожні або незаповнені поля;
 • не підписуйте договори без додатків, якщо у тексті сказано, що низка умов договору встановлені саме у додатках до нього;
 • завжди дублюйте цифри у договорі прописом: наприклад, не просто «15 робочих днів», а «15 (п’ятнадцять) робочих днів»;
 • завжди передбачайте у договорі конкретну відповідальність контрагента за невиконання тих чи інших зобов’язань. Інакше добитися від нього компенсації за порушення договору буде набагато складніше;
 • не допускайте наявності у договорі умов або пунктів, які не застосовуються до ваших відносин з партнером або неправильно їх описують.

Конкретні умови договору, на які потрібно звернути увагу:

 1. Вартість об’єкта. Під час аудиту юрист найперше перевіряє, чи правильно прописані умови договору про оплату і чи не передбачає договір непогоджених платежів: наприклад, оплату відсотку від виручки у випадку оренди приміщення в торговельному центрі або компенсацію витрат на оформлення документів у випадку купівлі нерухомості.
 2. Порядок прийому-передання об’єкта. Не менш важливий етап аудиту пов’язаний з контролем умов договору про прийом-передання і перевірку стану нерухомості. Треба з’ясувати, чи передбачена така процедура загалом, чи вказано, що оплата здійснюється лише після перевірки об’єкта нерухомості, скільки часу відведено на перевірку тощо.
 3. Гарантії контрагента. У будь-якій угоді з нерухомістю важливо отримати низку гарантій від партнера: що він/вона має право підписувати даний договір, що він/вона підтверджує відсутність обтяжень, відкритих судових проваджень, претензій третіх осіб і т.д. стосовно цього об’єкта нерухомості тощо. Такі гарантії є страхувальними механізмами.
 4. Відповідальність сторін. По-перше, під час юридичного аудиту договору важливо впевнитися, що в ньому не передбачені необґрунтовані або непогоджені штрафи за ті чи інші дії з вашого боку. По-друге, потрібно передбачити механізми відповідальності за невиконання контрагентом гарантій за договором, про які ми говорили вище.

Команда ВігоЛекс буде рада надати вам послуги з юридичного аналізу (аудиту) умов договорів у сфері нерухомості, складання списку рекомендованих змін і погодження їх внесення у договір.

12.2.2
Юридичний аудит договорів
Юридичний аудит договорів
 • Повний аналіз змісту договору.
 • Аналіз договірних схем або схем фінансування будівництва.
 • Виявлення ризиків.
 • Рекомендації щодо змін до договору

Отримати консультацію

  +38 097 215 66 70