anna

Ганна Буяджи

Керуючий партнер, адвокат, директор адвокатського об’єднання «VigoLex»

5.04.2023

З 2021 року уряд Кюрасао перебуває в процесі модернізації грального законодавства з метою приведення його у відповідність до міжнародних стандартів. Регуляторна реформа спрямована на запобігання злочинній діяльності, захист учасників, боротьбу з лудоманією та захист репутації юрисдикції. Варто зазначити, що впровадження змін планується вже у 2023 році, але поки що точних дат не названо. У цій статті ми розповімо що конкретно планують змінити у режимі ліцензування азартних ігор у Кюрасао.

Зміна керівного органу

Буде створено новий автономний регуляторний орган – Управління з питань азартних ігор Кюрасао (Curacao Gaming Authority), який замінить існуючу Раду з контролю за азартними іграми Кюрасао (Curacao Gaming Control Board). Це дасть можливість державі напряму контролювати усіх власників ліцензій.

Скасування системи генеральної ліцензії/субліцензії (Master License/Sublicense System)

За попередньої системи 4 приватні організації (Cyberluck Curacao N.V. (Curacao-eGaming); Gaming Curacao (GC); Curacao Interactive Licensing N.V. (CIL); Antillephone NV) володіли генеральною ліцензією і відповідали за ліцензування гральних операторів. Отримати ліцензію та доступ до ринку було відносно легко, оскільки бар’єри для входу на ринок були низькими, а перевірки – простими.

Відтепер прямий державний регулятор (Curacao Gaming Authority) видаватиме новим ігровим операторам незалежні ліцензії B2C і B2B. Компаніям, які раніше мали субліцензії, буде надано шанс перейти на нову систему протягом 18 місяців.

Підвищені збори та платежі

Щоб подати заявку на отримання ліцензії, компанія повинна буде сплатити як реєстраційний збір, так і щорічну ліцензійну плату. Ці збори сплачуватимуться безпосередньо державі. Реєстраційний збір становитиме близько 4 000 євро за подання заявки, а потім 12 000 євро на рік плюс щомісячна плата в розмірі 250 євро за URL-адресу.

Працівники

Щонайменше три ключові співробітники повинні знаходитися на Кюрасао.

Крім того, компанія зобов’язана призначити відповідальних співробітників для нагляду за діяльністю з протидії відмиванню грошей та відповідальною ігровою політикою.

Нова процедура перевірки всіх акціонерів та ключових осіб

Нове законодавство запроваджує оновлений протокол перевірки всіх акціонерів та ключових осіб, пов’язаних з компаніями-заявниками. Особлива увага приділятиметься перевірці походження доходів і статків заявників відповідно до останніх нормативних актів.

Більший акцент на справедливому ігровому процесі та захисті гравців

Ігрові веб-сайти нестимуть відповідальність за виплату всіх виграшів гравцям.

Умови переходу від субліцензії (отриманої у попередні роки) до власної ліцензії:

Компанії, які вже отримали ліцензію за попереднього режиму, матимуть можливість зареєструватися в новому форматі протягом 18-місячного перехідного періоду. 

Процес переходу виглядатиме наступним чином:

До набрання чинності нового закону:

Власники субліцензії повинні зареєструватися на онлайн порталі.

Після набрання чинності нового закону:

Власники Master License продовжуватимуть свою діяльність на підставі поточної ліцензії протягом 18 місяців, щоб полегшити перехід поточних операторів на власну ліцензію.

Оператори (власники субліцензії) можуть продовжувати працювати з Master License за умови, що вони подадуть заявку на отримання власної ліцензії відповідно до Закону про ліцензування протягом 90 днів.

dn9pbywvyaatqeb

Етапи отримання власної ліцензії:

1) Подання заяви для отримання тимчасової ліцензії – протягом 90 днів

 • заявник призначає місцевого представника та сплачує ліцензійний збір;
 • подає заяву, до якої додає:
 • заповнену форму заяви;
 • особисту декларацію;
 • бізнес-план;
 • підтвердження про призначення місцевого представника.

2) Curacao Gaming Authority розглядає подану заяву, здійснює належну перевірку та ухвалює рішення щодо надання тимчасової ліцензії – протягом 90 днів.

3) Власник тимчасової ліцензії:

 • призначає compliance officer;
 • готує заяву для отримання повної ліцензії. До заяви додає:

– технічні інструкції;

– AML Policies;

– каталог ігор та сертифікатів.

Curacao Gaming Authority протягом 90 днів після отримання заяви має прийняти рішення про:

 • видання звичайну ліцензію строком на п’ять років, якщо всі вимоги виконані;
 • продовження тимчасової ліцензії, якщо заявник не виконав незначні вимоги;
 • відмовити у видачі ліцензії.

У випадку, якщо заявник не згоден з рішенням Curacao Gaming Authority, наприклад, якщо заявка на отримання ліцензії була відхилена, заявник може подати заперечення до Curacao Gaming Authority або оскаржити його в суді. Те ж саме стосується і випадків, коли Curacao Gaming Authority не може вчасно прийняти рішення щодо заяви.

Якщо Ви вже є власником субліцензії або тільки плануєте отримати ліцензію на азартні ігри у Кюрасао, то команда ВігоЛекс із радістю проконсультує Вас та посприяє у отриманні/продовженні ліцензії на гемблінг.