Ліцензія на медичну практику

Хто може отримати ліцензію на медичну практику

Перш ніж розпочати медичну практику, необхідно визначити організаційно-правову форму вашого підприємства. Це може бути і юридична особа, і фізична особа – підприємець.

  • Юридична особа може провадити свою діяльність через лікарні, клініки тощо. У штаті має бути посада головного лікаря – керівника медичного закладу, який має диплом за спеціальністю «Організація та управління охороною здоров’я».
  • Фізична особа – підприємець, яка має медичну освіту. В іншому випадку фізична особа – підприємець зобов’язана укомплектувати штат медичними та немедичними працівниками відповідно до заявлених спеціальностей.

Які документи необхідні для отримання ліцензії

Якщо ви вирішили отримати ліцензію на медичну практику, вам необхідно підготувати наступний пакет документів:

  • заяву на отримання ліцензії;
  • інформацію про персонал, із зазначенням кваліфікаційного рівня та освіти;
  • інформацію про стан матеріально-технічної бази;
  • опис документів, що додаються до заяви.

Що слід знати про вимоги до приміщення

Після реєстрації суб’єкта господарювання (підприємства) необхідно подбати про приміщення, де Ви, власне, плануєте займатись медичною практикою та надавати медичні послуги. Приміщення, в якому планується провадження діяльності, має відповідати санітарним нормам, що підтверджується актом санітарно-епідеміологічного обстеження об’єкта Держпродспоживслужбою (акт СЕС).

Приміщення може бути орендованим або перебувати у власності, але обов’язково має бути належного функціонального призначення та належати до нежитлового фонду.

shutterstock 1031610778

Які вимоги до медичного обладнання

Кожне приміщення лікарні, клініки оснащується технікою відповідно до затверджених Міністерством охорони здоров’я табелів оснащення кабінетів.

Коли акт СЕС вже на руках, слід подбати про метрологічну повірку того обладнання, яке планується використовувати при здійсненні медичної практики, якщо воно підлягає обов’язковій метрологічній повірці. Також вимагається наявність сертифікатів та інших документів, передбачених законодавством.

Які вимоги до персоналу

Зверніть увагу, що персонал медичного закладу має підтвердити свою кваліфікацію. У цьому випадку потрібні:

  • документ про вищу освіту державного зразка;
  • сертифікат лікаря-фахівця (провізора-фахівця);
  • посвідчення про присвоєння (підтвердження) відповідної кваліфікаційної категорії з лікарських (провізорських) спеціальностей;
  • свідоцтво про проходження підвищення кваліфікації;
  • стаж роботи – 5 років; можливо, менше 3 років – за наявності стажування у МОЗ.

Якщо оформляється ліцензія на заклад охорони здоров’я, то під час прийому на роботу головлікаря йому для підтвердження кваліфікації необхідно також підтвердити наявність вищої освіти. Для цього потрібні:

  • документ про вищу освіту державного зразка;
  • наявність спеціалізації «Організація та управління охорони здоров’я»;
  • стаж роботи протягом останніх 5 років.

Що робити, якщо потрібна ліцензія на кількох лікарів

Якщо ви вирішили отримати ліцензію на кількох лікарів, вам необхідно оформити одну ліцензію на кілька медичних спеціальностей.

Так, наприклад, у разі надання послуг педіатрії та дитячої стоматології одночасно, при подачі документів на видачу ліцензії необхідно вказати два види медичної практики.

 

Що робити, якщо не все відповідає ліцензійним умовам

Не варто намагатися «вирішити» питання з отриманням ліцензії, або схитрувати з документами, необхідними для подачі до Міністерства охорони здоров’я. Якщо ви намагатиметеся ввести в оману МОЗ, то рано чи пізно вашу ліцензію буде анульовано, а отримати нову можливості уже не буде.

Більше того, коли питання стосується медицини, не слід забувати, що головний об’єкт відносин — життя та здоров’я пацієнтів, які залежать від вас. Тому вкотре необхідно перевірити дотримання всіх перелічених вище умов, перш ніж подавати документи на отримання медичної ліцензії.

Яка ймовірність отримання медичної ліцензії

При оформленні документів самостійно існує великий ризик відмови МОЗ у видачі ліцензії, оскільки необхідно зібрати та перевірити наявність величезного пакету документів, при цьому знати особливості видачі ліцензії на здійснення медичної діяльності.

Ми рекомендуємо при підготовці до подачі документів на медичне ліцензування звернутись до юридичної компанії для здійснення юридичного супроводу. Зверніть увагу, що будь-яка неточність у поданих документах у подальшому може бути витлумачена Міністерством як навмисне введення органу ліцензування в оману.

Пам’ятайте, що відповідальність за такі дії – анулювання ліцензії із забороною тривалий час подавати документи на її поновлення. Досвідчені юристи у цій сфері права допоможуть уникнути підводних каменів, пояснять усі особливості цієї сфери діяльності, при цьому забезпечать максимально швидке вирішення цього питання.

 

Який термін розгляду документів

Після подачі зазначених документів Міністерство охорони здоров’я проводить комісію, на якій розглядаються всі подані заяви. Засідання комісії відбувається щочетверга. За його підсумками комісія на офіційному сайті Міністерства охорони здоров’я виставляє результат про отримання ліцензії або відмову у видачі ліцензії. На практиці в середньому результату отримання ліцензії можна очікувати від 3-х до 6-ти тижнів.

+38 097 215 66 70