Вимоги до приміщення для встановлення МРТ в Україні
Перш ніж зайнятися отриманням ліцензії на МРТ, необхідно визначитися з приміщенням, де будуть виконуватися процедури МРТ, оскільки існує жорсткий перелік вимог до такого приміщення. По-перше, МРТ-апарат може розташовуватися лише в нежитловому приміщенні на 1-му поверсі. Також кабінет повинен мати спеціальний захист від магнітних хвиль — так звану клітку Фарадея.
Власне кабінет МРТ складається з наступних кімнат:
- пультова, від 10 м2;
- процедурна, від 24 м2;
- технічна, від 10 м2;
- кабінет МРТ-лікаря, від 18 м2.
Зверніть увагу, що діагностичну кімнату заборонено розміщувати в приміщенні, суміжному з палатами для лікування дітей, утримання новонароджених, вагітних, а також з відділеннями кардіології, анестезіології та реанімації. Також опорні конструкції кабінету мають витримувати навантаження, що створюється томографом і персоналом.
На відстані 10 метрів від діагностичної кімнати заборонена присутність конструкцій з металу, що впливають на магнітне поле. Технічне приміщення має бути оснащене підведенням води і зливним трапом, а також аварійною вентиляцією.
Крім того, не варто забувати, що конструкція стелі, стін і підлоги в приміщенні, відведеному під місце проведення діагностики, має знижувати рівень електромагнітного випромінення, щоб рівень останнього був у межах встановлених нормативів.
Що треба буде враховувати під час відкриття МРТ-кабінету в Україні?
Одразу треба зазначити, що в сфері надання медичних послуг МРТ низька конкуренція через високу вартість МРТ-обладнання і велику кількість вимог до облаштування приміщень.
Потрібно грамотно вибрати персонал, адже якщо в штаті відсутні лікар-рентгенолог, лікар-радіолог чи лаборант, вам просто відмовлять в отриманні ліцензії на відкриття МРТ-кабінету. Ретельно перевіряйте персонал під час наймання, наявність всіх сертифікатів і документів про освіту, адже від цього залежатиме не лише ваша репутація, а й життя і здоров’я ваших пацієнтів.
Необхідно зазначити, що оформити ліцензію МРТ набагато складніше, ніж ліцензію терапевта. Тому найкращим рішенням буде звернутися до досвідчених юристів, які допоможуть зібрати повний пакет документів, отримати необхідні дозволи від контролювальних органів і позбавлять від можливих проблем у майбутньому, бо вирішать їх ще на етапі отримання ліцензії.
Документи для відкриття кабінету МРТ
Відкриттю кабінету МРТ передує стандартна процедура — треба зареєструвати підприємство, отримати медичну ліцензію, отримати акт СЕС (санепідстанції), найняти кваліфікований персонал, закупити все необхідне обладнання. При цьому необхідно підготувати наступні документи:
- Заяву на отримання ліцензії.
- Нотаріально засвідчену копію статутних документів або її електронну версію.
- Документ, що підтверджує право власності на приміщення чи оренди нерухомості.
- Документи, що підтверджують право власності чи оренди на обладнання, що використовується в роботі кабінету МРТ.
- Дані про структуру закладу і персонал.
- Акт СЕС.
- Опис усіх документів.
Вартість і строки
Треба розуміти, що власне вартість апарата МРТ, високі вимоги до приміщення, складнощі в отриманні ліцензії формують дуже високий поріг входження до цієї сфери медичного обслуговування. Приблизна вартість відкриття МРТ-кабінету в 2021 році складає від 100 000 доларів і вище залежно від моделі апарата, цінника на захист від магнітних хвиль тощо.
Складнощі в отриманні ліцензії обумовлюють і довгий строк відкриття МРТ-кабінету: це може займати до 6 місяців. Тому найкращим рішенням буде звернутися до спеціалістів, які допоможуть вам зі збиранням і поданням документів, вибором приміщення і обладнання, найманням персоналу, щоб убезпечити вас від відмови в отриманні ліцензії на МРТ.