14 грудня 2021 року Верховна Рада України прийняла Проєкт Закону №5376 (Законопроєкт №5376), що передбачає внесення змін до Податкового кодексу з метою створення спеціального податкового режиму для резидентів Дія Сіті. Такі зміни направлені на стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні.

Розглянемо детальніше особливості податкового режиму, передбачені Законопроєктом №5376.

Податок на прибуток vs Податок на виведений капітал (ПнВК)

Резидент Дія Сіті може вибрати для себе один із варіантів оподаткування: або сплачувати податок на прибуток за ставкою 18% (на загальних підставах), або ПнВК за ставкою 9%.

Оподаткування доходів гіг-спеціалістів

Оподаткування доходів гіг-спеціалістів: податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) – 5% (замість стандартних 18%), єдиний соціальний внесок (ЄСВ) – 22 % від мінімальної заробітної плати (замість 22% від суми нарахованої заробітної плати), військовий збір – 1,5%. Якщо розмір винагороди гіг-спеціаліста перевищує 240 тис. євро на рік, до суми перевищення застосовується стандартна ставка 18% ПДФО.

Обмеження при роботі з ФОП

Встановлюється дуже поступовий перехід із ФОП-моделі на гіг- та трудові контракти. До 2024 року не встановлено жодних обмежень щодо праці резидентів Дія Сіті з ФОП на єдиному податку. З 2024 року витрати компаній-резидентів Дія Сіті на платників єдиного податку не повинні перевищувати 50%, а з 2025 року – не більше 20%. У випадку перевищення встановлених обмежень платники ПнВК додатково сплачуватимуть 9%. Платники податку на прибуток за ставкою 18%, що перевищили встановлені обмеження, повинні збільшити свій фінансовий результат на суму перевищення (така вимога стосується лише тих резидентів, що коригують фінансовий результат, зокрема тих, дохід яких перевищує 40 млн грн). Ті, хто має право не коригувати фінансовий результат, зможуть працювати з ФОП без обмежень і після 2025 року.

Оподаткування виплати дивідендів

При виплаті дивідендів резидентами Дія Сіті ПДФО складає 0% за умови виплати не частіше 1 разу на 2 роки.

Податкова знижка при інвестуванні в українські стартапи

Можливість застосування податкової знижки на суму інвестицій в українські стартапи.

Коли прийняті зміни набудуть чинності?

Прийняті зміни набудуть чинності з 1 січня 2022 року, за умови підписання ухваленого закону Президентом України.

Нагадаємо, основний Закон №1667-IX «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні», що передбачає введення спеціального правового режиму Дія Сіті, набрав чинності 14 серпня 2021 року. Компанія VigoLex провела вебінар на тему: «Дія Сіті – переваги та ризики для ІТ-бізнесу», прослухати який можна за посиланням.