sergey

Сергій Буяджи

Партнер

03.08.2021

В умовах глобалізації більшість продуктів працюють не на обмежений сегмент ринку, а на весь світ. Це означає, що відкриття компанії за кордоном стало необхідністю. Серед іноземних держав Кіпр є однією з найпопулярніших юрисдикцій для інкорпорації.

Юридична компанія ВігоЛекс розповідає про головні особливості реєстрації компанії на Кіпрі.

Основні особливості реєстрації компанії на Кіпрі

Найрозповсюдженіша форма для реєстрації компанії на Кіпрі — Ltd, limited liability company. В такої компанії може бути один і більше засновників, її статутний капітал розбивається на акції.

Мінімальний розмір статутного капіталу для компанії на Кіпрі — 1000 EUR. Мінімальна вартість 1 акції — 1 EUR. Внесок до статутного капіталу можна зробити в формі:

 • готівкових коштів;
 • цінних паперів;
 • матеріальної власності;
 • інтелектуальної власності.

Проте, на відміну від, наприклад, законодавства штату Делавер, законодавство Кіпра не дозволяє зробити внесок до статутного капіталу у вигляді зобов’язань, що пов’язані з виконанням дій або наданням послуг.

Визначення податкової резидентності

Якщо ви відкриваєте компанію на Кіпрі, вона за замовчуванням буде вважатися податковим резидентом Кіпра. Але цей статус регулярно перевіряється на основі місця, з якого здійснюється управління і контроль за діяльністю компанії.

Зокрема, для підтвердження податкової резидентності Кіпра знадобиться сертифікат, який свідчить про те, що компанія є платником податків на Кіпрі. Основні вимоги для отримання такого сертифіката:

 • на Кіпрі мають перебувати керівники компанії, її директор;
 • довіреність на представника компанії має бути не генеральною, а стосуватися чітко окреслених повноважень (наприклад, реєстрації, представництва в банках тощо);
 • щорічне подання компанією фінансової звітності.

Нагадуємо, що для підтвердження місцезнаходження на Кіпрі особа має перебувати на території країни щонайменше 183 дні в календарному році.

Податкове навантаження на компанію на Кіпрі

Одна з основних переваг відкриття компанії на Кіпрі — ставка податку на прибуток 12,5%. Податок утримується з прибутку від будь-якої комерційної діяльності, отриманого з джерел як на території Кіпра, так і за його межами.

Крім того, важливо пам’ятати про ПДВ: його стандартна ставка на Кіпрі дорівнює 19%. Є низка винятків, що дозволяють знизити ставку ПДВ до 9% або 5%. Юридична компанія ВігоЛекс рекомендує проконсультуватися зі спеціалістами з приводу того, чи можуть застосовуватися знижені ставки ПДВ до вашої діяльності.

Також кожна компанія на Кіпрі зобов’язана платити щорічне мито (annual levy). Це мито обов’язкове до сплати для всіх компаній з першого року реєстрації, його розмір — 350 EUR.

Ще одна перевага компанії на Кіпрі — правила сплати withholding tax. Наприклад, за виплати кіпрською компанією-резидентом на користь нерезидента доходу у вигляді відсотків, дивідендів, роялті ставка податку дорівнює:

 • за виплати доходу у вигляді роялті на користь нерезидента — 0%, якщо інтелектуальні права використовуються за межами Кіпра, і 10%, якщо вони використовуються на території Кіпра;
 • за виплати доходу у вигляді відсотків на користь нерезидента — 0%;
 • за виплати доходу у вигляді дивідендів на користь нерезидента — 0%.

До доходів компанії на Кіпрі можуть застосовуватися також додаткові режими оподаткування, наприклад податок на приріст капіталу або податок на оборону. Ми рекомендуємо проконсультуватися з цих питань із вашими юристами.

Які є причини, щоб відкрити компанію на Кіпрі?

Крім зазначених нюансів відкриття компанії на Кіпрі юридична компанія ВігоЛекс звертає вашу увагу на наступні переваги інкорпорації на Кіпрі:

 1. Юрисдикція з добрим статусом. Кіпр є частиною Європейського Союзу, а отже, всі кіпрські компанії — резиденти ЄС. Крім того, попри досить низьку податкову ставку, Кіпр не вважається офшорною юрисдикцією.
 2. Вартість обслуговування компанії. За відкриття компанії на Кіпрі вартість її обслуговування — оренди офісу, відкриття банківського рахунку, оплати послуг бухгалтера тощо — порівняно невелика. Саме тому релокація на Кіпр досить популярна.
 3. Режим IP Box. На Кіпрі діє спеціальний режим оподаткування інтелектуальної власності — IP Box. У режимі IP Box діє знижена ставка податку на доходи з операцій з інтелектуальною власністю: наприклад, за дотримання низки умов ставка податку на дохід від володіння інтелектуальною власністю складає 2,5%.

it bez granycz. chto nuzhno znat o regystraczyy kompanyy na kypre

Юридична компанія ВігоЛекс буде рада допомогти вам з відкриттям і юридичним супроводом діяльності вашої компанії на Кіпрі.