Протягом останнього десятиліття ОАЕ розглядалися як один із податкових парадизів, який, з одного боку, не був включений до чорного списку офшорів, а з іншого боку, пропонував 0% корпоративного податку для всіх бажаючих, які мали дотримуватися доволі простих правил гри на ринку. А ще й ціла низка спеціальних економічних зон робили Емірати дуже привабливою юрисдикцією для ведення бізнесу.

Проте, це не могло залишатися непоміченим вічно, і ФАТФ почав погрожувати Еміратам включити їх до сірого списку країн через надання непрозорих та неконкурентних податкових переваг. Окремі емірати уже намагалися частково змінити ситуацію. Наприклад, в Абу-Дабі існує 5% ПДВ та 5% митного збору на імпорт. Крім того, банки та страхові компанії, які працюють за межами спеціальних вільних зон, уже зобов’язані сплачувати 20% від прибутку.

До речі, сусідні до ОАЕ країни також запровадили корпоративний податок у розмірі 10% (Катар), 15% (Оман) та 20% (Саудівська Аравія).

Тиск міжнародних інституцій призвів до того, що 31 січня 2020 року в ОАЕ було прийняте рішення про введення з червня 2023 року корпоративного податку у розмірі 9%. Така ставка податку буде застосовуватися при отриманні прибутку від 375 000 дирхамів (близько $102 000). У разі отримання меншого прибутку діятиме ставка 0%.

Як пояснило Міністерство фінансів країни, це було зроблено з метою поступового приведення податкового законодавства до міжнародних стандартів та посилення боротьби з ухиленням від сплати податків.

Позитивною новиною є те, що корпоративний податок не сплачуватиметься компаніями, які працюють у межах спеціальних торгових  зон. Проте, наскільки довго триватиме ця ситуація, наразі невідомо.

У будь-якому випадку безподаткова епоха в Еміратах добігає кінця, і це треба враховувати при подальшому структуруванні та оптимізації існуючого бізнесу. Для цього ще лишається трохи часу.