Посвідка на тимчасове проживання в Австрії

Однією з послуг ВігоЛекс є надання допомоги в отриманні ВНЖ в Австрії для фінансово незалежних осіб, ВНЖ Австрії для самозайнятих, ВНЖ Австрії для студентів, ВНЖ Австрії для бізнесу і т.д.

Основні способи отримання посвідки на проживання в Австрії

Посвідка на проживання — це документ, що дає право проживати на території країни.

Види ВНЖ в Австрії:

 • ВНЖ Австрії для фінансово незалежних осіб;
 • ВНЖ Австрії для студентів;
 • ВНЖ Австрії через працевлаштування;
 • ВНЖ Австрії через возз’єднання сім’ї;
 • ВНЖ Австрії для бізнесу: наприклад, через відкриття компанії (ВНЖ Австрії за інвестиції).

ВНЖ Австрії для фінансово незалежних осіб

ВНЖ Австрії для забезпечених іноземців — це дозвіл на проживання на території Австрії для осіб, які мають стабільний дохід і не планують працювати на території Австрії.

Отримання ВНЖ Австрії для фінансово незалежних осіб передбачає виконання наступних вимог:

 • наявність достатнього рівня доходу — цей критерій доводиться за допомогою довідки про доходи або виписки з банківського рахунку. Рекомендуємо уточнити необхідний мінімальний баланс банківського рахунку перед поданням заявки на отримання ВНЖ в Австрії;
 • знання німецької мови на рівні А1 — рівень знання мови підтверджується відповідним дипломом, сертифікатом чи результатом мовного тесту;
 • наявність власного чи орендованого житла — в деяких ситуаціях ВігоЛекс рекомендує своїм клієнтам розглянути варіант отримання ВНЖ Австрії за придбання нерухомості;
 • наявність медичного страхування;
 • відсутність судимостей і порушення візових правил.

ВНЖ Австрії для забезпечених іноземців видається за квотами, що встановлюються окремо для кожного регіону.

Крім зазначених вище документів до органу реєстрації потрібно подати: закордонний паспорт, фотографії для документів 35х45 мм (не старші за 6 місяців), довідку про відсутність судимостей і документи, що доводять родинні зв’язки з членами сім’ї.

Також можна отримати посвідку на проживання в Австрії через інвестиції.

ВНЖ для підприємців

Один зі способів отримати посвідку на проживання в Австрії для українців — це відкрити в Австрії компанію. Після відкриття компанії ви можете подавати заявку на отримання ВНЖ.

Умови отримання ВНЖ в Австрії передбачають, що в такому разі рішення про видачу вам ВНЖ буде розглядати спеціальна комісія: вона оцінить соціальну цінність вашої компанії, кількість створених вами робочих місць, ваші інвестиції в країну тощо.

Таким чином, отримати посвідку на проживання в Австрії через інвестиції — це одна з можливих опцій.

Умови отримання ВНЖ в Австрії передбачають, що після отримання ВНЖ особа має перебувати на території Австрії не менше 183 днів протягом року.

ВНЖ Австрії через працевлаштування

Робота в Австрії — це також один зі способів отримати посвідку на проживання в Австрії для українців або ВНЖ в Австрії для самозайнятих.

Цей вид ВНЖ видається строком на 2 роки з прив’язкою до конкретного роботодавця. Після закінчення строку ВНЖ можна продовжити на 3 роки без прив’язки до місця роботи. Коли цей строк сплине, особа матиме право отримати ПМЖ в Австрії.

Можна також отримати ВНЖ в Австрії без права на роботу — для цього ви можете оформити візу на 6 місяців з чіткою метою: пошук місця роботи. Така віза видається після проходження спеціального тесту.

ВНЖ Австрії для навчання у вузі

Стати студентом в Австрії — це один з популярних способів отримати ВНЖ в Австрії. Студентський ВНЖ в Австрії мають право отримати ті особи, які знають німецьку мову і виконали одну з наступних вимог:

 • розпочали навчання в державному або приватному університеті в Австрії;
 • вступили до вищого професійного навчального закладу в Австрії;
 • навчаються в державній або приватній австрійській вищій школі.

Випускник австрійського вузу має право отримати спеціальну візу для пошуку роботи строком на 1 рік.

ВНЖ Австрії через возз’єднання сім’ї

Ще один спосіб отримати ВНЖ в Австрії — оформити ВНЖ із возз’єднання сім’ї в Австрії. Отримати його має право дружина віком до 21 року або неодружені діти до 18 років, якщо їхній чоловік / один з батьків має ВНЖ чи австрійський паспорт і подав заявку на оформлення ВНЖ для близьких родичів.

Такі родичі мають відповідати вимогам щодо рівня матеріального достатку, знання мови тощо, описаним вище.

Таким чином, якщо ви маєте можливість отримати посвідку на проживання в Австрії, возз’єднання сім’ї — це один з можливих варіантів. Також є можливість отримати посвідку на проживання в Австрії через шлюб.

Кому підходить ВНЖ Австрії?

ВігоЛекс рекомендує отримати посвідку на проживання в Австрії тим особам, які:

 • проводять в Австрії багато часу, планують переїхати туди;
 • планують відкрити або відкрили бізнес в Австрії;
 • мають необхідність в отриманні громадянства Австрії.

Скільки часу займе оформлення ВНЖ в Австрії?

Процедура отримання ВНЖ в Австрії складається з кількох етапів:

 • оформлення і подання документів;
 • розгляд документів і прийняття рішення контролювальним органом Австрії;
 • отримання візи і ВНЖ Австрії.

Досвід ВігоЛекс свідчить, що весь процес отримання ВНЖ в Австрії може зайняти приблизно 12 – 14 місяців.

Як отримати громадянство, якщо маєте ВНЖ Австрії?

Щоб отримати громадянство Австрії з діючим ВНЖ, знадобиться щонайменше 6 років. Для отримання громадянства необхідно буде постійно проживати на території Австрії, скласти іспити на знання німецької мови, мати постійну прописку в Австрії та виконати низку інших вимог.

Команда ВігоЛекс буде рада проконсультувати вас із наступних питань: отримання ВНЖ Австрії за придбання нерухомості, як отримати посвідку на проживання в Австрії через шлюб, як отримати ВНЖ Австрії за інвестиції, які є види ВНЖ Австрії, посвідка на проживання, Австрія: як отримати тощо.

+38 097 215 66 70