Захист в соціальних мережах

Соціальні мережі стали не тільки ефективним засобом спілкування, а й замінили безліч інших послуг: інформаційні ресурси, ЗМІ, телебачення, навчальні матеріали – усіма цими послугами ми користуємося за допомогою інформації в соціальних мережах, а не так як раніше.

Разом з розширенням сфери впливу соціальних мереж розширився і їхній вплив на наше життя. У соціальних мережах і з їхньою допомогою плануються, обговорюються, готуються та вчиняються правопорушення і навіть злочини

ВігоЛекс розповість про найбільш поширені з них і про те, як можна захиститися від таких правопорушень.

Наклеп

Поняття дифамації є відносно новим для українського правового поля, а право кожної людини на захист своєї честі і гідності гарантоване у ст. 277 Цивільного кодексу України. Ще декілька років тому за наклеп передбачалася кримінальна відповідальність. Наразі ж ефективним механізмом захисту від наклепу в соціальних мережах залишається позов про спростування недостовірної інформації про особу або членів її сім’ї.

Незаконне використання персональних даних

Будь-яка діяльність у соціальних мережах так чи інакше пов’язана з передачею, розповсюдженням, обробкою і зберіганням персональних даних користувачів. Іноді така інформація є об’єктом злочинних намірів хакерів або ж компаній, яку збирають про вас таку інформацію для комерційної вигоди – підключення імейл-розсилки, продажу ваших персональних даних тощо.

За хакерство передбачена кримінальна відповідальність, а покарання за незаконне збирання або обробку ваших персональних даних згідно зі статтею 188-39 Кодексу України про адміністративні порушення

У будь-якому разі, команда ВігоЛекс знає, як притягнути до відповідальності за незаконне використання персональних даних.

Викрадення майна

Віртуальне майно для деяких звучить як фантастика, але для багатьох це об’єктивна реальність. Серед такого майна можна виділити активи в онлайн-іграх – скіни, інвентар, нагороди, електронні гроші, криптовалюта, документи та багато іншого. Все це і інше віртуальне майно може стати предметом крадіжки і вам необхідно буде його якось повертати.

На рівні кримінального законодавства передбачена відповідальність як за крадіжку, так і за хакерство, без якого крадіжка віртуального майна не є можливою. У складі Національної поліції діє департамент кіберполіції, який займається цією категорією питань, і команда ВігоЛекс надає юридичний супровід процесу подачі та розгляду вашої заяви в поліції та суді.

Захист прав інтелектуальної власності

Соціальні мережі давно стали майданчиком для поширення письменниками, артистами та художниками своїх робіт – об’єктів права інтелектуальної власності. У зв’язку з цим, випадків незаконного використання творів, плагіату стає усе більше. І часто автори нічого не можуть з цим зробити.

У соціальних мережах ваші права можуть порушуватися щодня, і вам залишається або змиритися з цим, або застосовувати механізми захисту. ВігоЛекс на підставі своєї юридичної експертизи готовий запропонувати вам безліч засобів – від скарги про порушення Правил користування до позову в суд, які допоможуть вам захистити ваші права інтелектуальної власності.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70