Видалення негативної інформації з інтернету

Інтернет уже давно став одним з найважливіших джерел інформації для будь-якої сфери діяльності. Особливістю Інтернету є те, що інформація дуже швидко поширюється, змінюється і видаляється. Тому питання захисту честі, гідності та ділової репутації публічних осіб (РЕР) з кожним днем стає все більш актуальним.

Дуже просто розмістити інформацію в Інтернеті, але значно складніше її звідти прибрати

Серед різних способів захисту честі, гідності та ділової репутації одним з найбільш дієвих є видалення інформації з мережі Інтернет. На перший погляд, цей спосіб може здатися найпростішим для відбілення іміджу звичайної людини або навіть РЕР. Однак, на практиці не все так просто. У першу чергу, це може бути обумовлено відсутністю відкритої інформації про власника інтернет-ресурсу, на якому розміщена оспорювана інформація та іншими нюансами.

Для видалення негативної інформації в Інтернеті необхідно:

КРОК перший – зафіксувати факт розміщення такої інформації в мережі Інтернет, для чого потрібно:

  • зберегти посилання на сторінку (сторінки), де розміщена негативна недостовірна інформація;
  • зробити скріншот сторінки (сторінок), де розміщена негативна недостовірна інформація.

Правда, деякі юристи говорять про можливість нотаріального посвідчення скріншотів інтернет-сторінок. Однак, чинне українське законодавство не передбачає можливості для нотаріусів здійснювати такого роду дії, на відміну від законодавства багатьох інших країн. Таким чином, усталеної практики в цьому питанні немає, та й вимагати це ніхто не має права.

КРОК другий – визначити автора розміщеної інформації і власника сайту, до яких можна звернутися з вимогою про видалення інформації і які будуть виступати відповідачами в суді. У тих випадках, коли автора матеріалу неможливо встановити, належним відповідачем виступає лише власник вебсайту, тому що саме він створив технічну можливість поширення інформації, яка посягає на честь, гідність і ділову репутацію особи.

Найбільш простим способом є звернення до «Українського мережевого інформаційного центру» з адвокатським запитом про надання відповідної інформації. Однак, як показує практика, ця організація не завжди розкриває дані власників сайтів. Але навіть відмова від надання такої інформації послужить додатковим аргументом для суду, щоб витребувати дані у порядку забезпечення доказів.

КРОК третій  звернутися до власника веб-ресурсу з вимогою про видалення негативної недостовірної інформації. Відразу зазначимо, що у більшості випадків такі звернення не мають позитивного результату, тому єдиний виходом є …

КРОК четвертий – звернутися до суду з вимогою зобов’язати власника веб-ресурсу видалити недостовірну інформацію.

У цілому процес не є простим, але якісна юридична підтримка компанії ВігоЛекс допоможе в рамках законодавства дати відсіч порушникам права на захист честі, гідності та ділової репутації в мережі Інтернет. Така позиція в рамках правового поля може зіграти позитивну роль для іміджу публічної особи, тому що вона продемонструє грамотне реагування на недостовірний матеріал.

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70