Оформлення прав на об’єкти незавершеного будівництва

Згідно з чинним законодавством України, об’єкт незавершеного будівництва — це актив, який можна продати, переуступити, закласти і т.д. Але щоб так вчинити, необхідно оформити право власності на нього.

ВігоЛекс розповість, як і в якому порядку треба оформлювати своє право власності на об’єкт незавершеного будівництва.

Що каже законодавство?

До завершення будівництва особа вважається власником матеріалів, устаткування і т.д., які були використані у процесі будівництва об’єкта. Саме ці матеріали, устаткування тощо у своїй сукупності вважаються об’єктом незавершеного будівництва, тобто об’єктом:

  • на який був виданий дозвіл на будівництво;
  • на будівництво якого понесені витрати і
  • який не був прийнятий у експлуатацію відповідно до законодавства.

Отже, якщо у вас є незавершений будівельний об’єкт і ви хочете його реалізувати  — оформлюйте права на нього і сміливо продавайте

Але як це зробити?

Як оформити права на об’єкт незавершеного будівництва

Процес реєстрації доволі простий і зрозумілий.

Етап №1. Підготувати документи. Законодавство передбачає декілька сценаріїв залежно від того, на якій підставі реєструється право власності на об’єкт незавершеного будівництва. ВігоЛекс пропонує коротко розглянути кожен із них.

Сценарій №1 — ви є власником об’єкта і оформлюєте права на нього. В такому разі для реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва треба подати наступні документи:

  • документ, що засвідчує ваші речові права на земельну ділянку під об’єктом незавершеного будівництва;
  • документ, що надає право на виконання будівельних робіт на цій ділянці (такий документ не потрібен, якщо він вже зареєстрований у Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва);
  • документ, що містить опис об’єкта незавершеного будівництва за результатами його технічної інвентаризації.

Перший документ можна не подавати, якщо у Держреєстрі прав на нерухоме майно вже зареєстровані відповідні речові права на цю земельну ділянку, а другий і третій — якщо такі документи внесені до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.

Сценарій №2 — ви вирішуєте приватизувати об’єкт незавершеного будівництва. В такому разі необхідно подати наступні документи:

  • копію наказу Фонду держмайна України про внесення об’єкта незавершеного будівництва до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації;
  • копію наказу органу Фонду держмайна України про прийняття рішення щодо приватизації такого об’єкта;
  • документ, що містить опис об’єкта незавершеного будівництва за результатами його технічної інвентаризації.

Сценарій №3 — ви отримали права на об’єкт незавершеного будівництва згідно з договором. В такому разі для державної реєстрації достатньо надати копію цього договору.

Етап №2. Подати документи до органу реєстрації. Щоб зареєструвати право власності на об’єкт незавершеного будівництва, вам необхідно подати до ЦНАП один із зазначених пакетів документів і сплатити адміністративний збір (на дату публікації статті він складає 210 грн.).

Етап №3. Зареєструвати право власності на об’єкт. Процедура реєстрації триває 5 робочих днів. За результатами розгляду інформація про ваше право власності на об’єкт незавершеного будівництва вноситься до Державного реєстру прав на нерухоме майно.

Команда ВігоЛекс буде рада надати вам юридичну підтримку і допомогти оформити право власності на ваш об’єкт незавершеного будівництва.

depositphotos 7962753 l 2015

Отримати консультацію

    +38 097 215 66 70